Türkiye’de iken yeni bir e-Vize başvurusu yapılır mı?

Türkiye’de iken yeni bir e-Vize başvurusu yapılır mı?

e-Vizenizin geçerliliği sona erdiğinde, Türkiye’den çıkış yapmaksızın yeni bir e-Vize başvurusunda bulunmayınız; fakat oturum izni için en yakın İl Göç İdaresi Müdürlüğü ile iletişim kurmanız tavsiye edilir. Oturum izni ve diğer vize (çalışma vizesi, öğrenim vizesi) başvurularıyla ilgili daha fazla bilgi edinmek üzere lütfen aşağıdaki linki tıklayınız. Oturma İzni

Türkiye’de e-Vizenizde öngörülen ikamet süresinden daha uzun kaldığınız takdirde para cezasına çarptırılmanız ve/veya belirli bir süreyle Türkiye’ye girişinize belirli bir süre yasak konulması sözkonusu olacaktır.

e-Vize başvurusu için neler gereklidir?

6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu’nun 7. maddesinin (b) fıkrasına göre, ülkemize giriş yapmak üzere gelen yabancılar, “vize, vize muafiyeti veya ikamet izin süresinin bitiminden itibaren en az 60 gün geçerli pasaport veya pasaport yerine geçen belge” taşımalılardır. Uyruğunuza göre diğer bazı koşulları sağlamanız gerekebilecektir. Başvuru aşamalarında uyruk ve giriş tarihinizi seçtikten sonra (varsa) bu koşullar hakkında bilgi sunulacaktır.

0Shares