Çalışma izni yapan firmalar İstanbul

Çalışma izni yapan firmalar İstanbul

İstanbul’da yabancıları ev veya iş yerinizde çalıştırmak istiyorsanız resmi olarak başvuru yapılmakta ve çalışma izni ile yabancı çalışabilmektedir. 

Ev hizmetlerinde yabancı bir kişiyi çalıştırmak isteyen Türk vatandaşları öncelikle noter onaylı çalışma davetiyesi ile belirli süreli iş sözleşmesi hazırlayarak yanında çalıştıracağı kişiye bu evrakları gönderir. Çalışana ulaşan bu evraklar ile kişi Türk konsolosluğuna giderek bir referans numarası alarak bildirir. Bu referans numarasını alan Türk vatandaşı Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığı sistemine internetten girerek kendi bilgileri ile çalışma izni başvurusunda bulunur.

yabancı çalışma izni danışmanlık İstanbul; İstenen gerekli bilgi ve belgeler sisteme yüklenerek kayıt yapılır. Çalışma izni başvurusu bittikten sonra bir çıktı alınarak ve çalışma izni dilekçesi ile posta yolu ile 5 iş günü içinde Çalışma Bakanlığın gönderilir. 

Çalışma izni ile daha fazla bilgi almak ve başvurunuzu kendiniz yapmak için 170 bolu telefonu veya 157 yi arayarak detaylı bilgi almanız mümkündür.