Aile ikamet izni için gerekli evraklar

Aile oturma izni için gerekli evraklar nelerdir

Aile evlilik ikametleri için aşağıdaki evrakların hazırlanması gerekmektedir. (Yabancının kendisinden istenecek ortak belgeler)

İkamet İzni Başvuru Formu (yabancı ve/veya yasal temsilcisi tarafından imzalanmalıdır) Pasaport veya yerine geçen belgenin noter onaylı fotokopisi (kimlik bilgileri ve fotoğrafın bulunduğu sayfa ile işlem gören sayfalar) Dört (4) adet fotoğraf (Son 6 ay içinde çekilmiş, fonu beyaz ve biyometrik olmalıdır. Aile fotoğrafı, özçekim, tanınmanızı zorlaştıran, güncel olmayan veya siyah-beyaz fotoğrafları sisteme yüklemeyiniz, aksi takdirde ikamet izni belgesi düzenlenmeyecektir!)

Destekleyiciden istenecek ortak belgeler

 Pasaport veya yerine geçen belgenin noter onaylı fotokopisi (mülteci ve ikincil koruma statüsüsahipleri için varsa pasaport veya yerine geçen belgenin kimlik bilgileri ve fotoğrafın bulunduğusayfa ile işlem gören sayfaları) Nüfus cüzdanının noter onaylı fotokopisi veya onaylı örneği (T.C. vatandaşı ise) İkamet/çalışma izni belgesinin, mavi kartlı ise belgesinin, mülteci veya ikincil koruma statü sahibikimlik belgesinin fotokopisi (T.C. vatandaşı değil ise) Kalınacak sürede yeterli ve düzenli maddi imkâna sahip olunduğuna dair onaylı, e-imzalı/imzalıbelge Tüm aile bireylerini kapsayan geçerli sağlık sigortası (Sigorta süresi, istenilen ikamet izni süresinikapsamalıdır. Aşağıdakilerden biri yeterli sayılır):